EN RU LT

Pasirinkite:

Apie veislę

Regdoll'u atsiradimo istorija lyg apgoubta paslaptingu šydu . Istorija prasidėjo nuo Ann‘os Baker Riversaide ,Kalifornijoje ,Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo kur ir kildinama ši veislė. Pirmieji ragdolai įregistruoti kaip atskira kačių veislė buvo 1965m.

Ann‘a Baker pradėjo išgauti šią veislę kažkur 1963m tačiau iki šiol nėra tikslių duomenų kokias kates ji veisė tarpusavyje. Pasak pačios Ann‘os ji pasiskolino katę iš kaimynų, kurie turėjo katiną panašų į šventos burmos katę ir suporavo su baltosios angoros kate ir taip atsirado pirmasis ragdoll katinas vardu Daddy Warbucks įregistruotas kaip ragdoll veislės atsovas 1966m.

Dažnai yra manoma, kad ši veislė yra išveista iš šventosios burmos kačių, persų, maino meškėno ar siamo kačių. Tačiau nei viena iš šių teorijų nėra patvirtintos keisčiausia ,kad ištyrus genomą daugiausia panašumų turi ne veislinės, o laukinės katės ir arčiausiai iš veislinių kačių panašumą turi su Abisinijos kate ir Sfinksu.(Dr Lyons labaratorija išspausdinta  2013)

 Kodėl žmonės painioja šias veisles ir lygina Ragdoll veislės kates su anksčiau išvardintomis veislėmis? Populiarėjant regdollams atsiranda vis daugiau veisėjų, kurie kryžmina kates su šventosios burmos, persų, maino meškėno ar siamo ir t.t., katėmis norėdami pabrėžti ar išgauti kažkokį vieną ragdoll kačių bruožą (kailį,dydi ir t.t,) taip vis labiau maišomas ragdollas artėja prie išnykimo ribos.Tam išvengti buvo pripažintas kitas ragdollų porūšis t.y. naujieji arba ne tradiciniai regdollai. Netradiciniai regdollai pasižymi ilgu plauku (tačiau jis nebepasižymi šilkine tekstūra), akys varijuojančios spalvos(nuo tradicinių židrų iki pilkų ar žalių), kailio spalva gali būti nuo šinšilinės iki juodos. Dydis tai pat gali varijuoti tačiau šios katės yra vienos didžiausių naminių kačių( be meino meškėno tai antroji naminių katinų rūšis patekusi į gineso rekordų knygą 1984 metais katinas Bartholomew ) todėl mažos katės jau yra nebestandartas  tradicinėje  ragdoll veislės standarte.

Trumpai apie Ragdollus(tradicinius)

Išvaizda : Didelės, gan stambios, raumeningos katės.Vidutiniško ilgio plaukais dažniausiai ,karčiai ir uodega, kaip ir papilvė ilgo plauko. Spalvos ``ruoninė``, pilka, lelijinė, šokoladinė, raudona, vėžlinė, kreminė, lynx (raina). Ausys nedidelės šiek tiek palinkusios į priekį ,akys didelės,išraiškingos, mėlynos. Apatinis žandikaulis ryškus,baltas. Skruostai pilni.Privalomas baltas seilinukas nueinantis per papilvę .Uodega proporcinga kūnui ,stipri. Galinės kojos šiek tiek klišos sudaro keistą eiseną lyg podiumu.

Charakteris: ``Lyg šuniukas`` Tai labai draugiškos katės ,kurios turi būti visada šale , tačiau niekada neįkirės.Visada pasitinka gryžus namo- ``pasisveikina``. Murkia labai dažnai, negarsiai. Nemėgsta būti uždarytos atskirai, kitoje patalpoje, jos yra kompanjonės, miega šale , mėgsta dalyvauti visur, kur reikia jums. Jos labai patiklios ir draugiškos, todėl nepatartina jas išleisti į lauką be priežiūros. Galite lengvai išmokinti įvairių triukų (parnešti kamuoliuką ir t.t.) Nelaipioja užuolaidom (nemėgsta aukštai laipioti dėl didelio savo svorio)Nedrąsko baldų nes šiaip yra gan tingios katės, tačiau tvirtos, todėl mėgsta kartais pabėgioti ar pažaisti su kitu augintiniu ar šeimininku. Sutaria su vaikais todėl gali būti puikus šeimos augintinis ,tai pat sutaria su kitais augintiniais nesvarbu kas tai būtų kitas kačiukas, šuniukas, triušiukas :)

Priežiūra: niekuo nesiskiria nuo kitų kačių, profilaktiškai karpomi nagai ir šukuojamas kailis(dažnai šukuoti nereikia kailis nors ir ilgas, tačiau dėl savo šilkinės tekstūros jis nesivelia ir nesusidaro ``guzų`` .Šukuoti patartina ypatingai šėrimosi laikotarpiu tai būna du kart mėtuose savaite laiko šeriasi tikrai daug ,šį laikotarpį patariame tiesiog iškęsti ,tačiau nesant šiems periodams kailio daug nemėto.Visada pilnas sauso pašaro bliūdelis, du kart dienos bėgyje normuotas šlapias maistelis ir reguliariai keičiamas švarus vanduo. Reguliariai valoma kraiko dėžutė(tuoletas).Maudyti kaip ir dauguma kačių nėra būtina jei ji yra švari ir nedalyvaujate parodose, esant norui maudyti tik su spec. gyvūnams skirtomis priemonėmis vengiant vandens pataikyti į akis ar ausis.

Sveikata: Kadangi šios katės išveistos pagrinde iš laukinių kačių, yra pakankamai stiprios sveikatos, atsparios ligoms. Pagrindinės ligos susijusios su šiomis katėmis yra vienos gimdos ir inksto nepakankamumo sindromas, širdies nepakankamumas tai paveldimos ligos todėl prieš perkant kačiuką būtina peržiūrėti kačiuko tėvų  DNR tyrimus bei jų ultragarsiniai vidinių organų tyrimai. Mūsų veislyne visi tyrimai yra atlikti ir rezultatai pateikiami apžiūrai prieš įsigyjant kačiuką.