EN RU LT

Pasirinkite:

Priežiūra

Ką privalote žinoti prieš įsigyjant šuniuką:

Ar esate tikri ,kad norite būtent šuniuko ir ar esate įsitikinę ,kad galite pasirūpinti juo? Ar suprantate jog ypatingai ši šunų veislė reikalauja stipraus charakterio ir sugebėjimo ‚‘‘suvokti‘‘ šuniuką? Įpatingai šiai šunų veislei rekomenduotumėme kuo anksčiau kreiptis į kinologą ir pradėti treniruoti įsigijus šuniuką, tai puikus būdas išmokti suprasti šunį, užmegzti stiprų kontaktą , duoti šuniukui fizinio krūvio ir jums pasportuoti gryname ore! Šuniukui kaip ir bet kuriam kitam gyvūnėliui reikia laiko ,dėmesio, meilės bei rūpesčio. Ar esate užtikrinti jog šuniukas gaus jam reikalingo fizinio krūvio( įpatingai jeigu gyvenate bute)? Šuniukas kaip ir visi kiti plaukuoti gyvūnėliai šeriasi jei negalite pakęsti plaukų ,patartumėme jūsų neskubėti nes plaukų bus , net jei tvarkysite namus po tris kart dienoje. Šuniukui privaloma duoti šviežio vandens ,įpatingai jeigu yra karšta ,jeigu šuniukui duosite daugiau vandens šuniuką reikia ir išvesti dažniau į lauką. Jei jaunas šuniukas neatlieka savo reikalų lauke, arba griaužia kažkokius daigtus, baldus neskubėkite jo bausti fiziškai! Šuniukas jaunas, mokykite jį ,tačiau nebauskite fiziškai, piktas tonas ir kiti bausmės variantai kaip komanda ‚‘‘ į vietą‘‘ puikiai tinka. Jeigu šuniukui leisite daryti viską ką jis nori , nenustebkite ,kai šuniukas jūsų nebeklausys. Šuniukui iškarto turite parodyti kur jo vieta ‚‘‘gaujoje‘‘- t.y. jūsų šeimoje , ši veislė ne maža, u žsispyrusi ir be galo protinga, jeigu to nepadarysite šuo gali užaugti ,nepaklusnus ar net agresyvus – ‚‘‘bandys perimti valdžią ir tapti šeimos galva‘‘. Svarbiausia supraskite šuniukas tai nežaislas ir ne gražus aksesuaras ,jį reikia vedžioti , maitinti, girdyti, šukuoti , treniruoti ir mylėti!

Ką privaloma turėti prieš įsigyjant šuniuką:

3 dubenėliai(sausam, šlapiam maisteliams, vandeniui-dubenėlius patartumėme isigyti stove, kuris būtų pakankamai sunkus ir šunialis negalėtų stumdyti, taipogi patartumėme įsigyti metalinius, keraminius ar stiklinius dubenėlius , ne plasmasinius!),šukas skirtas šunų priežiūrai, antkaklį, pavadėlius – trumpesnį ir ilgesnį(ruletę) žaislų. Jeigu žadate patys maudyti šuniuką įsigykite spec. Šunų priežiūrai skirtą šampūną bei kondicionierių.

Kasdieninė šuniuko priežiūra

Kiekvienas rytas prasideda nuo švaraus vandenėlio, švariame indelyje. Maitinimas turi būti dozuotas pagal šuns svorį. Šlapio maistelio indelius patartume plauti kas kart įdedant maisto- svarbu ,kad indeliai būtų švarūs nes juose kaupiasi bakterijos.

Profilaktiškai tikrinkite ausis išplaukite jeigu reikia dregnu vatos tamponeliu. Profilaktiškai tinkrinkite šuniukų dantis ,galite duoti  pakramtyti tam skirtus šunų skanukus.

Šukavimas priklauso nuo sezono, šukuokite,  kad šuniukas atrodytų tvarkingas , plaukas nesivelia dažno šukavimo nereikia, atėjus šėrimosi sezonui rekomenduojame kreiptis į profesionales šunų kirpyklas išpūsti vilną, sutaupysite daug laiko ir nervų. J Nepalikite šuniuko uždaryto mašinoje,šuniukas užtrokš iš karščio arba sušals. Nepalikite šuniuko karštu metų laiku be pavėsio ir vandens lauke. Nepalikite šuniuko šaltu metų laiku lauke šuniukas gali sušalti. Jeigu šuniukas bus laikomas voljiere privalo būti užuovėja nuo lietaus ar sniego , su šiltu guoliu, grindinys turėtų būti natūrli žemė arba medis.

Medicininė šuniuko priežiūra

Skiepai atliekami datomis, nurodytomis med. knygutėse (arba eu. pasiukuose) savaitė prieš skiepus, turi būti suduoti anti parazitiniai vaistai ( lašiukai, kapsulės ar kt.)

Skiepų dieną šuniukui iki skiepo neduoti maisto.

Jeigu vedate šuniuką į lauką rekomenduojame uždėti antiparazitinę apykaklę. Parvedus šuniuką patartumėme apžiūrėti ar neturi erkių. Jeigu šuniuką norėsite vedžioti palaidą įsigykite pakabuką ant pavadėlio kuriame būtų nurodytas jūsų telefono numeris (taip greičiau dingęs šuniukas gryš pas savo šeimininkus).