EN RU LT

Pasirinkite:

Priežiūra

Ką privalote žinoti prieš įsigyjant kačiuką:

Ar esate tikri ,kad norite būtent kačiuko ir ar esate įsitikinę ,kad galite pasirūpinti juo? Kačiukui kaip ir bet kuriam kitam gyvūnėliui reikia laiko ,dėmesio, meilės bei rūpesčio. Kačiukas kaip ir visi kiti plaukuoti gyvūnėliai šeriasi jei negalite pakęsti plaukų ,patartumėme jūsų neskubėti nes plaukų bus , net jei tvarkysite namus po tris kart dienoje. Katinėliai labai tvarkingi gyvūnai , jei vandens dubenėlis bus nešvarus ar vandenėlis nešviežias jis iš jo paprasčiausiai negers. Tai pat ir šlapias maistelis, jei jis pasenęs ar sudžiūvęs kačiukas jo nevalgys ir jūs jo neapgausite. Jei kačiukas neatlieka savo reikalų tualete neskubėkite jo bausti! Katinėlis į nešvarią dėžutę neina , jei ji švari tačiau jis vis vien nenori ten atlikti reikalų pakeiskite kraiką(galbūt konsistencija ar kvapas kačiuką baido) jeigu viską išbandėte ir vis tiek kačiukas kategoriškai atsisako naudotis savo tualetu ,gal jums tereikia tualetą pernešti į kitą vietą galbūt pagal kačių Fengšui tai bloga vieta ;D

Ką privaloma turėti prieš įsigyjant kačiuką:

3 dubenėliai(sausam, šlapiam maisteliams, vandeniui-dubenėlius patartumėme isigyti stove, kuris būtų pakankamai sunkus ir katinėlis negalėtų stumdyti, tai pogi patartumėme įsigyti metalinius, keraminius ar stiklinius dubenėlius , ne plasmasinius!),šukas (patartumėme natūralių šerelių, ne metalinius), nagų karpymo žirklutes, draskyklę kur katinėlis galąstų nagelius, žaislų, "boksą" ar kitą kačiuko gabenimui pritaikytą narvelį, tualetą (Tualetą galite pasirinkti kokį norite uždarą , atvirą, patartumėme iškarto pirkti didesnį, nes kačiukas užauga gan didelis ir mažas tualetas jam bus tiesiog nepatogus. Jeigu turite dar vieną kačiuką ir naujasis, įsigytas, kačiukas nedaro į tualetą, o kažkur namuose reiškias reikia 2 tualetų, katės teritoriniai gyvūnai ,didelė tikimybė ,kad pirmasis jūsų kačiukas pasižymėjo savo tualetą ''sava teritorija''.

Kasdieninė kačiuko priežiūra 

Kiekvienas rytas prasideda nuo švaraus drungno vandenėlio, švariame indelyje. Sauso maistelio indelis turi būti visada pilnas, šlapią maistelį patartumėme duoti normuotai priklausomai nuo amžiaus. Šlapio maistelio indelius patartume plauti kas kart įdedant maisto- svarbu ,kad indeliai būtų švarūs nes juose kaupiasi bakterijos.

Tualetui patartumėme naudoti natūralių drožlių kraiką , jeigu jus erzina kvapas galite nusipirkti zoo prekėse spec. bakterijų, kurios sugeria kvapą. Jeigu laiku neišvalysite kačiuko tualeto , kačiukas pradės atlikinėti reikalus kitose vietose (katinai yra tvarkingi gyvūnai ir nemėgsta nešvarių vietų). Kadangi katinėlis yra ilgo plauko patartumėme pastatyti kilimėlį prie tualeto, tada jis neprineš tiek daug kraiko į kitas patalpas.

Kačiukų, kurie yra auginami tik namuose ir nevedami į lauką maudyti nereikia! Jeigu norite kačiuką išmaudyti, tam reikia spec. kačiukų šampūno, kurį tai pat galite rasti zoo prekėse. Profilaktiškai tikrinkite ausis išplaukite jeigu reikia drėgnu vatos tamponeliu. Profilaktiškai tikrinkite kačiukų nagučius ir juos karpykite atsargiai nepažeisdami nagelio (mažiems kačiukams karpyti reikia maždaug kas savaitę , suaugusiems ,kartą į mėnesį).

Medicininė kačiuko priežiūra

Skiepai atliekami datomis, nurodytomis med. knygutėse (arba eu. pasiukuose) savaitė prieš skiepus, turi būti suduoti anti parazitiniai vaistai ( lašiukai, kapsulės ar kt.) 

Skiepų dieną kačiukui iki skiepo neduoti maisto.

Jeigu vedate kačiuką į lauką rekomenduojame uždėti antiparazitinę apykaklę. Parvedus kačiuką patartumėme apžiūrėti ar neturi erkių.